Podsumowanie roku przez OSP Kołaki Kościelne

Koniec roku jest dobrym czasem na wszelkie podsumowania. Rok 2015 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołakach Kościelnych był uroczysty ale i pracowity. Minęło 90-lat od powstania OSP Kołaki Kościelne. Z tej okazji odbyły się obchody połączone z Powiatowym Dniem Strażaka, w których uczestniczyli strażacy, goście i mieszkańcy. Były odznaczenia, gratulacje i awanse.

W 2015 roku OSP Kołaki Kościelne wyjeżdżała łącznie 58 razy. Połowa z nich dotyczyła terenu gminy Kołaki Kościelne, pozostałe zaś to wsparcie działań straży spoza terenu gminy.
Podsumowując:
– 22 wyjazdy do pożarów na terenie gminy;

– 20 wyjazdów do pożarów po za terenem gminy;

– 7 interwencji przy wypadkach na terenie gminy;

– 2 interwencje przy wypadkach po za terenem gminy;

– 4 wyjazdy inne (poszukiwanie zaginionych osób, zarządzanie ruchem).

Dodatkowo trzykrotnie strażacy zajmowali się wycinką drzew, które stwarzały niebezpieczeństwo upadku.

Najwięcej razy z pośród druhów na akcje wyjeżdżał Pan Grzegorz Klimaszewski- 28 razy.

OSP Kołaki w 2015 roku brała również czynny udział w ćwiczeniach i zawodach strażackich. Na VIII Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych drużyna męska wywalczyła w klasyfikacji generalnej I miejsce.

Strażacy współorganizowali również Festyn Odpustowy, na który udało się pozyskać pieniądze z Lokalnej Grupy Działania oraz ochraniali go w trakcie trwania.

Mimo wielkiej przepaści technicznej pomiędzy jednostkami Państwowej Straży Pożarnej, strażacy z OSP Kołaki starają się zawsze być jak najszybciej na miejscu, a ich dobrowolna praca jest bardzo ważna. Przykładem może być pożar domu z 29 grudnia 2015 r. przy ul. Piaskowej w Kołakach Kościelnych. Szybka akcja strażaków pozwoliła na opanowanie ognia i zatrzymanie jego rozprzestrzeniania się zanim przyjechały jednostki z PSP Zambrów.

Komendant OSP Kołaki Kościelne przypomina również o obowiązku czyszczenia przewodów kominowych i sprawdzaniu ich szczelności oraz zabezpieczanie uszkodzeń w instalacjach elektrycznych mogących spowodować zagrożenie pożarowe.

Strażakom życzymy spokojnego roku i tylu powrotów ile wyjazdów.

Źródło: zambrow.org
Źródło: zambrow.org
Źródło: zambrow.org
Źródło: P.B.

image_printDrukuj

Komentowanie jest wyłączone.