Przekazanie wozu ratowniczo-gaśniczego do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruszach-Łubnicach

22 kwietnia 2017 roku miało miejsce oficjalne przekazanie samochodu ratowniczo-gaśniczego jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruszach-Łubnicach.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Swiętą w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Kołakach Kościelnych. W wydarzeniu wzięli udział m.in.: Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Poseł na Sejm RP Jarosław Zieliński, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Leszek Suski, Podlaski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Jarosław Wendt, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinsp. Daniel Kołnierowicz.

Druga część uroczystości miała miejsce na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Kołakach Kościelnych. Podczas niej zabrali głos goście, którzy w swoich przemówieniach mówili o roli strażaków ochotników w służbie bezpieczeństwu całej społeczności. Podkreślali również pozytywne aspekty nowego sprzętu oraz gratulowali pojazdu.

– „Niedawno uczestniczyliśmy w uroczystości jubileuszowej jednostki OSP w Kruszach Łubnicach. Wtedy obiecałem doposażenie tej jednostki w niezbędny sprzęt. Chodziło oczywiście głównie o samochód ratowniczo-gaśniczy. Jak coś się powie, to później trzeba to spełnić i dzisiaj spełniamy tamtą obietnicę i przekazujemy wóz bojowy ochotnikom tej jednostki. (…) Nasze polskie ochotnicze straże pożarne spełniają bardzo ważną rolę w systemie ochrony pożarowej, systemie ratowniczo-gaśniczym. Bez tej rzeszy druhów ochotników ciężko byłoby sobie wyobrazić nasze bezpieczeństwo przeciwpożarowe, ale także szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Państwo wiecie, że nazwa straż pożarna, czy to państwowa, czy ochotnicza, jest nie do końca adekwatna do tego, co ta służba na co dzień robi. To nie jest tylko straż pożarna – jest to służba, która reaguje na cały szereg innych zagrożeń i zdarzeń. Tylko 30% patrząc na 2016 roku akcji dotyczą pożarów, a 70% innych zdarzeń.” – mówił Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Jarosław Zieliński.

Następnie odbyło się uroczyste przekazanie aktu, kluczyków i dowodu rejestracyjnego nowego wozu strażackiego, symboliczne przecięcie wstęgi oraz poświęcenie pojazdu.

Opracowanie: kpt. Łukasz Chankowski, KP PSP w Zambrowie
Źródło: http://straz.zambrow.org
Zdjęcia: Urząd Gminy Kołaki Kościelne- P.B.

 

 

Komentowanie jest wyłączone