Pierwszy Rajd Rowerowy „Kołaki startują”

29 rowerzystów z Kołak Kościelnych i okolicznych miejscowości stanęło na starcie I Rajdu Rowerowego „Kołaki startują”. Organizatorem imprezy był Zespół Szkół oraz Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Start”.

Celem Rajdu była popularyzacja zdrowego stylu życia, aktywnego wypoczynku, poznanie walorów przyrodniczych Gminy  oraz integracja społeczna. Uczestnikami Rajdu była młodzież szkolna pod opieką nauczycieli i rodziców oraz dorośli.  Punktualnie o 15.00  z parkingu przy kościele wystartowały, zgodnie z przepisami ruchu drogowego, 2 kolumny rowerzystów. Uczestnicy mieli do pokonania dystans 15 km. Trasa przebiegała przez miejscowości Sanie Dąb, Czosaki, Wróble Arciszewo, Czarnowo Dąb, Głodowo Dąb i Łętowo Dąb.

Tempo Rajdu pozwoliło na podziwianie krajobrazu, a swój zachwyt nad budzącą się przyrodą i urokiem majowej zieleni uczestnicy Rajdu oddali odśpiewując na postoju, przy krzyżu w Głodowie, pieśń „Chwalcie łąki umajone”. Na mecie wszystkim uczestnikom podziękował za udział kierownik rajdu – Henryk Rakoczy i poinformował, że organizatorzy dołożą wszelkich starań aby wyjazd taki nie był jednorazową akcją ale stał się początkiem cyklicznych imprez rowerowych. Uczestnicy bardzo żywiołowo przyjęli taka informację i zapewnili o swoim udziale w następnych wyjazdach.

Już dzisiaj zapraszamy na kolejny wyjazd  w niedzielę, 11 czerwca o godzinie 15.00. Trasa 22 km,  przez miejscowości Zanie, Krusze, Łubnice, Podłatki, Wiśniewo, Grabówka, Wróble, Szczodruchy i Sanie.  Mamy nadzieję, że pogoda będzie tak piękna jak tym razem, a liczba chętnych, z każdym  wyjazdem będzie rosła.

Do zobaczenia na trasie.

Galeria z  I Rajdu Rowerowego „Kołaki startują”:

Komentowanie jest wyłączone