Wygrali i powalczą w finale- sukcesy młodych sportowców z SP Kołaki Kościelne w zawodach tenisa stołowego

Dnia 28 października na hali sportowej  Szkoły Podstawowej w Osowcu rozegrane zostały zawody drużynowe w tenisie stołowym klas VI i młodszych. Do turnieju zgłosiło się cztery drużyny dziewczęce i siedem chłopięcych.  W zawodach udział brały również reprezentacje dziewczęca i chłopięca ze Szkoły Podstawowej w Kołakach Kościelnych.
W skład drużyny dziewcząt weszły Wiśniewska Natalia, Konarzewska Weronika, Jałbrzykowska Julia, Kotowska Natalia, zaś w skład chłopców Ostrowski Dominik, Konarzewski Mateusz, Śliwowski Krystian, Gosk Paweł.

Dziewczęta grały systemem „każdy z każdym”, wygrywając wszystkie pojedynki
i zajmując I miejsce. Chłopcy po zaciętych meczach rozgrywek grupowych w finale zmierzyli się z drużyną ze Starego Laskowca, przegrywając 3-4 i zajmując II miejsce.

Ceremonii wręczenia pucharów dokonał Pan Bogdan Pac- Przewodniczący Szkolnego Związku Sportowego Powiatu Zambrowskiego oraz ks. Piotr Ćwikła. Puchary ufundowało Starostwo Powiatowe w Zambrowie.

Obie drużyny wywalczyły awans do finału Grupy Zachodniej, który odbędzie się 18 listopada w Nowogrodzie.

Również w sobotę, 28 października, w Szkole Podstawowej w Kołakach Kościelnych rozegrano Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w  drużynowym tenisie stołowym.
W rozgrywkach uczestniczyło trzy drużyny dziewcząt i osiem drużyn chłopców. Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Zambrowie oraz Starostwo Powiatowe w Zambrowie. Starostwo było również fundatorem pucharów dla zwycięzców.

Naszą szkołę reprezentowały drużyny dziewcząt w składzie: Dmochowska Barbara, Krajewska Patrycja i Kaczyńska Patrycja oraz chłopców w składzie: Buczyński Dawid, Gosk Mateusz, Lutostański Karol i Sakowicz Gabriel.

Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zdobyli pierwsze miejsca i uzyskali również awans do finału Grupy Zachodniej.

W imieniu Wójta i społeczności lokalnej gminy Kołaki Kościelne gratulujemy młodym zwycięzcom oraz ich opiekunom i życzymy dalszych sukcesów sportowych
w finałach.

 

image_printDrukuj

Komentowanie jest wyłączone.