Naukobus w Kołakach Kościelnych [Galeria zdjęć]

22 i 23 lutego gościliśmy w Szkole Podstawowej w Kołakach Kościelnych objazdową wystawę „Naukobus”, będącą projektem Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Uczestnicy samodzielnie eksperymentowali i uczyli się bez wysiłku znanego z lekcji. Siadając na wirującym krześle doświadczali, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Przetestowali uwięzioną piłkę, kulę plazmową, półkule magdeburskie i trójwymiarowy model anatomiczny ludzkiego ciała. Największe wrażenie zrobiły na dzieciach: wirujące krzesełko, stanowisko próżniowe, półkule magdeburskie, kula plazmowa, silny jak serce.

Każdy z odwiedzających otrzymał „Poradnik młodego naukowca” – propozycje doświadczeń, które może samodzielnie przeprowadzić w domu. Wystawa była przygotowana nie tylko dzieci, ale i dla dorosłych. W szkole wystawę zwiedzili wszyscy nasi uczniowie z Kołak oraz gościnnie uczniowie ze SP nr 4 w Zambrowie, Rutek, Szumowa, Srebrnej, Paproci i Szczodruch.

Uczniom bardzo podobała się tematyka wystawy. Z przyjemnością rozwiązywali łamigłówki, uczyli się poprzez zabawę i eksperymenty. Oby takich kontaktów z nauką było jak najwięcej!

 

image_printDrukuj

Komentowanie jest wyłączone.