Oficjalne otwarcie Stowarzyszenia „MojaWieś”

Aktywizacja lokalnej społeczności, poszukiwanie funduszy na nowy plac zabaw oraz remont świetlicy wiejskiej to plany Stowarzyszenia „mojaWieś” z siedzibą w Zaniach-Lesnicy. Oficjalne otwarcie Stowarzyszenia nastąpiło w dniu 04 kwietnia 2018 r. Uczestniczyli w nim zarząd, członkowie, osoby chcące przyłączyć się oraz przedstawiciel Stowarzyszenia „Ruch Rozwoju Regionu Kołaki Kościelne” i Urzędu Gminy Kołaki Kościelne. Jest to trzecie stowarzyszenie działające na terenie gminy.

Prezes Stowarzyszenia Pan Piotr Dębek w trakcie spotkania poinformował zebranych o oficjalnym wpisie Stowarzyszenia do Krajowego Rejestru Sądowego i zakończeniu prac związanych z rejestracją. Przedstawił również harmonogram działań na 2018 r., który zakłada m.in. pozyskiwanie środków zewnętrznych na rozwój lokalnej infrastruktury kulturalnej i rekreacyjnej, organizację spotkań, zajęć sportowych i kulturalnych oraz współpracę z innymi jednostkami samorządu i kultury. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy mogli spróbować pysznego tortu z logiem „mojaWieś”, przygotowanego przez jedną z Pań należących Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie ma również wsparcie w Urzędzie Gminy Kołaki Kościelne, szczególnie na etapie przygotowania dokumentacji, która wymagana była przy rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Wśród najbliższych planów kierowanych do mieszkańców jest organizacja przez Stowarzyszenie „mojaWieś” Pikniku Rodzinnego z okazji „majówki”. Już wcześniej członkowie jako grupa nieformalna organizowali Walentynki oraz Dzień Kobiet.

Stowarzyszenie prowadzi również zbiórkę poprzez stronę zrzutka.pl na modernizację starego (ponad 30-letniego) placu zabaw zlokalizowanego przy siedzibie w Zaniach-Leśnicy: https://zrzutka.pl/plac-zabaw-zanie-lesnica a niebawem spróbują swoich sił w Podwórkach Talentów Nivea.

 

Stowarzyszenie „mojaWieś”

Zanie-Leśnica 11

18- 315 Kołaki Kościelne

NIP: 7231634889 REGON: 369700734

KRS: 0000723093

Nr. konta: 08 8775 0009 0050 0500 0273 0001

 

image_printDrukuj

Komentowanie jest wyłączone.