Szkolenia w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020

Suwałki, 20.04.2018

 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
w Kołakach Kościelnych

 

Celem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. Rozpoczęła się realizacja Podprogramu 2017, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące w całej Polsce będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, jak również możliwości uczestniczenia w różnych działaniach wspierających, edukacyjnych
i włączających. Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Do końca 20 czerwca 2018 roku w Stowarzyszeniu Ruch Rozwoju Regionu w Kołakach Kościelnych, osoby które otrzymają skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej, będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, która cyklicznie będzie dystrybuowana w formie paczek żywnościowych. Każda z osób otrzymujących paczki żywnościowe, otrzyma w nich produkty następującego typu: makaron jajeczny, makaron kukurydziany, ryż biały, kaszę gryczaną, herbatniki, mleko UHT, ser podpuszczkowy, groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, buraczki wiórki, gulasz wieprzowy z warzywami , filet z makreli w oleju, szynka drobiowa, szynka wieprzowa, pasztet wieprzowy, cukier biały, olej rzepakowy.

Pomoc w ramach PO PŻ kierowana jest do tych osób i rodzin, które z powodu niskich dochodów znajdują się w trudnej sytuacji życiowej i nie mogą zapewnić sobie i/lub rodzinie odpowiednich produktów żywnościowych. W ramach programu, osoby spełniające kryteria ustawy o pomocy społecznej, będą mogły otrzymać nieodpłatne wsparcie na dwóch płaszczyznach:

  • w postaci artykułów spożywczych lub posiłków,
  • w postaci udziału w warsztatach kulinarnych, warsztatach dietetycznych oraz warsztatach edukacji ekonomicznej.

Zarówno pomoc udzielana w formie produktów spożywczych, jak i zajęcia oraz warsztaty edukacyjne, mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa żywnościowego osób potrzebujących, włączenie osób doświadczających deprywacji materialnej w funkcjonowanie społeczności lokalnych, pomoc towarzyszącą niezbędną do zaspokajania podstawowych potrzeb życiowych osób korzystających z pomocy żywnościowej (z wyłączeniem pomocy rzeczowej) oraz wzmacnianie samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego.

Harmonogram szkoleń prowadzonych w ramach środków towarzyszących PO PŻ Podprogram 2017 zamieszczony jest na stronie Stowarzyszenia Bank Żywności Suwałki – Białystok pod adresem:

http://suwalki.bankizywnosci.pl/program_fead.php

 

W kwietniu 2018 r. zaplanowane są następujące warsztaty:

 

 

DATA GODZ. Miejsce warsztatów Tematyka warsztatów Trener
 

25.04.2018.

 

15:40-17:10

17:15-18:45

15:40-17:10

17:15-18:45

 

 

Świetlica Wiejska w Kołakach Kościelnych

 

Kulinarny

Kulinarny

Niemarnowanie

Niemarnowanie

 

 

Bożena Kuryś

Bożena Kuryś

Mirosława Krawczyk

Mirosława Krawczyk

Z poważaniem,
Prezes
Romuald Turczyński

image_printDrukuj

Komentowanie jest wyłączone.