„Majowe spotkanie przy grillu” ze Stowarzyszeniem „mojaWieś”

W minioną Niedzielę 6 maja 2018 r. przed Świetlicą Wiejską w Zaniach-Leśnicy Stowarzyszenie mieszkańców „mojaWieś” na czele z prezesem Piotrem Dębkiem zorganizowało wspólny piknik rodzinny w ramach „majówki”. W jego trakcie odbył się pokaz ratownictwa drogowego zorganizowany przez OSP Krusze, w którym gościnnie uczestniczyły jednostki z OSP Kołaki Kościelne, OSP Zbrzeźnica, PSP Zambrów oraz Grupa Ratownicza Nadzieja z Zambrowa pod okiem założyciela ks. Radosława Kubła. Działania informacyjne prowadzili również Policjanci z KPP w Zambrowie.

Piknik cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy Kołaki Kościelne i okolic. Wśród gości, którzy przyjechali byli: Wójt Gminy Szumowo Jarosław Cukierman, Wójt Gminy Zambrów Jarosław Kos, Wójt Gminy Kołaki Kościelne Sylwester Jaworowski, Przewodnicząca Rady Gminy Kołaki Kościelne Dorota Barbara Sobol, Radni Rady Gminy i Sołtysi.

Każdy kto w niedzielę bawił się na majówce Stowarzyszenia „mojaWieś” mógł spróbować lokalnych potraw przygotowanych przez członkinie oraz odpocząć na ławeczkach słuchając występu wokalno-muzycznego solistki Marioli Lutostańskiej. Najmłodsi natomiast mieli do dyspozycji dmuchaną zjeżdżalnie, animacje, odbył się mecz piłki nożnej oraz masę konkursów sprawnościowych dla całych rodzin.

Środki zebrane podczas pikniku członkowie przekazali na konto stowarzyszenia na cele związane z planowanym remontem świetlicy, powiększeniem jednej z sal, wyposażenie świetlicowej kuchni i stworzeniem placu zabaw.

„Tego typu spotkania są doskonałą okazją na integrowanie społeczności oraz zachęcają do współpracy pomiędzy mieszkańcami. Dzisiejszy dzień to owoc współpracy członków Stowarzyszenia „mojaWieś”, między innymi przy przygotowaniu potraw oraz konkursów dla najmłodszych a także z OSP Krusze przy pokazie ratowniczym. Mamy wiele planów na dalszy rozwój Stowarzyszenia i ofertę kulturalną oraz rekreacyjną kierowaną do mieszkańców. Dużą pomocą na etapie zakładania i obecnie przy działaniu Stowarzyszenia służy również Urząd Gminy Kołaki Kościelne na czele z Panem Wójtem” – mówił Prezes Stowarzyszenia „mojaWieś” Piotr Dębek.

 

image_printDrukuj

Komentowanie jest wyłączone.