Święto hodowców w Szepietowie

Tradycyjnie w ostatni weekend czerwca w PODR Szepietowo odbyła się największa w regionie i jedna z największych w kraju Wystawa Zwierząt Hodowlanych. W tym roku imprezą towarzyszącą była Ogólnopolska Wystawa Bydła Hodowlanego, która podniosła rangę wydarzenia. Do Szepietowa przyjechali hodowcy bydła z całej Polski, aby zaprezentować swoje osiągnięcia hodowlane oraz nawiązać kontakty i wymienić się doświadczeniami z innymi hodowcami.

Najpiękniejsze sztuki bydła mlecznego rywalizowały ze sobą w kilku kategoriach. Pierwszego dnia Wystawy komisja oceniająca wybrała te najbardziej okazałe, mające najlepsze cechy bydła mlecznego.

Hodowcy otrzymali również wyróżnienia. Z terenu gminy Kołaki Kościelne swoje zwierzęta wystawili w tym roku:

  • Paweł Kulesza,
  • Piotr Szeligowski,
  • Leszek Gosk.

Wyróżnienia za godne reprezentowanie naszej gminy i zamiłowanie do pracy w gospodarstwie wręczył im Wójt Gminy Kołaki Kościelne Sylwester Jaworowski.

W przeddzień Wystawy w piątek, 22 czerwca odbył się finał Podlaskiej Szkoły Młodych Hodowców. Przez kilka dni młodzież interesująca się sztuka fitterską, poznawała jej zagadnienia pod okiem instruktora. Dzięki zdobytej wiedzy i nabytym umiejętnościom końcowy pokaz był bardzo efektownym widowiskiem. Z terenu gminy Kołaki Kościelne zakwalifikował się do udziału Jakub Konarzewski.

Podczas Wystawy Zwierząt Hodowlanych swój asortyment prezentowały  firmy z branży genetyki, paszowej, nawozowej, producenci maszyn rolniczych i urządzeń udojowych.

Na Wystawie licznie pojawili się również lokalni twórcy ludowi, których prace zostały szczególnie docenione przez odwiedzających. Podlasie to miejsce słynące z kulinarnych perełek i te również można było nabyć na Wystawie.

Źródło: odr.pl

 

image_printDrukuj

Komentowanie jest wyłączone.