Udana akcja poszukiwania zaginionego 96-letniego mieszkańca gminy Kołaki Kościelne

W dniu dzisiejszym jednostki OSP z gminy Kołaki Kościelne brały udział w akcji poszukiwawczej zaginionego 96-letniego mieszkańca.

Zgodnie z informacją udostępnioną przez KPP w Zambrowie „Dziś po godzinie 7.00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie został powiadomiony przez rodzinę o zaginięciu 96-latka. Mężczyzna miał wyjść z domu we wczesnych godzinach rannych i oddalić się w nieznanym kierunku. Nie nawiązał żadnego kontaktu z rodziną. Z uwagi na wiek mężczyzny i okoliczności zaginięcia policjanci postanowili natychmiast działać podejrzewając, że zdrowie i życie mężczyzny może być zagrożone.”

Mężczyznę po trzech godzinach odnaleźli druhowie z OSP Szczodruchy. Zauważyli oni na polu z kukurydzą mężczyznę i natychmiast wskazali Policji. Udzielono mu pierwszej pomocy do czasu przyjazdu ratowników z PSP i pogotowia. Po przeprowadzonym badaniu 96-latek został przekazany pod opiekę rodzinie.

Warto przypomnieć że od niedawna jednostki OSP Krusze i OSP Szczodruchy współpracują z Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą „Nadzieja” w Łomży, oddział w Zambrowie. Mają już za sobą pierwsze szkolenia w zakresie ratownictwa. OSP Szczodruchy obchodziła również 23 czerwca 2018 r. 90-Lecie istnienie. Takie wezwania pokazują jak ważne są małe jednostki OSP i jak skutecznie potrafią reagować oraz prowadzić działania.

Gratulujemy udanej akcji!!

 Źródło: OSP Szczodruchy i KPP w Zambrowie

image_printDrukuj

Komentowanie jest wyłączone.