Szeligowski Piotr— reprezentant gminy na medal

„Upadek to nie przypadek” – pod tym hasłem odbył się konkurs na bezpieczne i estetyczne podwórze, realizowany przez Placówkę Terenową KRUS w Zambrowie. W zgłoszonych gospodarstwach ocenione zostały rozwiązania techniczne i technologiczne zastosowane w obrębie podwórza, zapewniające odpowiednie warunki bezpiecznej pracy. Konkurs  rozstrzygnięto pod koniec sierpnia 2018 roku.

Główną nagrodę rzeczową, dyplom i zaszczytne I miejsce zdobyło gospodarstwo Państwa Barbary i Piotra  Szeligowskich z miejscowości Łubnice-Krusze w gminie Kołaki Kościelne. To właśnie ich podwórko, maszyny i zabudowania gospodarcze zostały wysoko ocenione przez komisje konkursową jako bezpieczne, zadbane i estetyczne.

Pan Piotr Szeligowski jest jednym z bardziej rozpoznawalnych rolników w naszej gminie. Zdobywał już  nagrody  w konkursach związanych z bezpieczeństwem pracy w rolnictwie. To  osoba, która godnie reprezentuje i promuje gminę  Kołaki  Kościelne na wystawach rolniczych m.in. w Szepietowie, gdzie jego krowy zdobywają tytuły wiceczempionów  w swoich kategoriach. W poprzednich latach znalazł się również na III miejscu w Wojewódzkim Konkursie Orki. Jego  gospodarstwo jest również miejscem, w którym przeprowadzane są szkolenia innych rolników dotyczące wymogów  związanych z prowadzeniem gospodarstwa w świetle przepisów Unii Europejskiej. Pan Piotr ma również świetnych następców, ponieważ jego synowie także wykazują pasje do rolnictwa i już zdobywają wyróżnienia w konkursach dla  młodych rolników.

szel

image_printDrukuj

Komentowanie jest wyłączone.