Gminny Dzień Seniora w Kołakach Kościelnych

Ogólnopolski Dzień Seniora przypadający 14 listopada ma za zadanie kształtować postrzeganie osób starszych w społeczeństwie. To również wyraz uznania i szacunku za wychowanie i mądrość, jakimi obdarowują oni młodsze pokolenia.

Z tej okazji 25 listopada zorganizowana została przez Wójta Gminy Kołaki Kościelne oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej w Kołakach Kościelnych uroczystości Gminnego Dnia Seniora. Wśród gości przybyli na nią Pani Przewodnicząca Rady Gminy Anna Kulesza oraz Radni, Sołtysi, przedstawiciele Urzędu Gminy Kołaki Kościelne i jednostek podległych, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie i Grupy Ratowniczej „Nadzieja” Oddział w Zambrowie, Prezes Gminnego Związku OSP RP Adam Łubnicki, a przede wszystkim Szanowni Seniorzy.

„W tym uroczystym dniu proszę abyście przyjęli moje najserdeczniejsze życzenia. Życzę Wam długich lat życia w dobrym zdrowiu, pełnych radosnego ciepła rodzinnego, pogody ducha, a każdy dzień niech dostarcza wiele radości i uśmiechu na twarzy. Niech będzie to okres zasłużonego, prawdziwego odpoczynku i pełnej satysfakcji z przeżytych lat” – przekazał w swoim wystąpieniu do seniorów Wójt Sylwester Jaworowski.

Przed licznie przybyłymi mieszkańcami wystąpiła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Kołakach Kościelnych i grupy artystyczne działające przy Stowarzyszeniu „Szansa” z Zambrowa. Seniorzy w dowód uznania otrzymali również po czerwonej róży.

W trakcie spotkania odbyła się prelekcja przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie. Mundurowi poruszyli kilka ważnych kwestii dotyczących bezpieczeństwa seniorów. Dodatkowo ratownicy z Grupy Ratowniczej „Nadzieja” w Zambrowie przekazali zebranym wiedzę związana z udzielaniem pierwszej pomocy oraz „koperty życia”.

Ostatnią częścią spotkania z okazji Gminnego Dnia Seniora był wieczorek przy kawie i muzyce. Wszyscy obecni mogli potańczyć w rytmach granych przez Kapelę „Szansa”.

Jest to kolejne wydarzenie tego typu, które wpisało się na stałe w kalendarz gminnych uroczystości.

Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu „Szansa” w Zambrowie, w szczególności Przewodniczącej Stowarzyszenia Pani Teresie Szumowskiej i Pani Elżbiecie Bagińskiej, Kierownictwu Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie oraz Grupie Ratowniczej „Nadzieja” Oddział Zambrów za przybycie.

 

image_printDrukuj

Komentowanie jest wyłączone.