Dzień Kobiet w Kołakach Kościelnych – relacja (foto)

Prawie 150 mieszkanek z terenu gminy Kołaki Kościelne uczestniczyło w spotkaniu z okazji Dnia Kobiet zorganizowanym przez Stowarzyszenie „mojaWieś” wspólnie ze Szkołą Podstawową w Kołakach Kościelnych, Urzędem Gminy Kołaki Kościelne oraz Kołami Gospodyń Wiejskich „Złote rączki” w Zaniach-Leśnicy i „Kołakowianki” w Kołakach Kościelnych. Gośćmi specjalnymi byli Pani Poseł Bernadeta Krynicka oraz Pan Poseł Mieczysław Baszko. W uroczystości uczestniczył również Wójt Gminy Sylwester Jaworowski, Dyrektor Szkoły Podstawowej Henryk Rakoczy oraz Prezes Zarządu Gminnego Związku OSP RP Pan Adam Łubnicki.

Program spotkania był bardzo rozbudowany. Całość rozpoczęła się od powitania gości przez przedstawicieli Stowarzyszenie „mojaWieś” – Pana Piotr Dębek i Pana Kamila Sierzputowskiego oraz przemówień okolicznościowych Pana Wójta Sylwestra Jaworowskiego, Pani Poseł Bernadety Krynickiej, Pana Posła Mieczysława Baszko i Pana Dyrektora Szkoły Henryka Rakoczego. Następnie przed zebranymi wystąpili uczniowie z przedstawieniem pt. „Kobieta przez wieki”. Kolejnym punktem była prelekcja Pani Wandy Wiśniewskiej pn. „Stoły Wielkanocne”. Zebrani mieli również możliwość zapoznania się z podstawowymi krokami tańca Zumba, a nawet próby jej zatańczenia. W między czasie najmłodszymi mieszkankami naszej gminy zajmowali się animatorzy.  Zwieńczeniem uroczystości był występ wokalny Pani Marioli Lutostańskiej oraz akordeonowy Państwa Tomaszewskich.

Przez cały czas Panie miały możliwość rozmów przy kawie. Pyszne ciasta na słodki stół przygotowały członkinie Kół Gospodyń. Dostępny był również profesjonalny drinkbar. W trakcie spotkania odbyły się również kiermasz książek oraz przygotowanych przez uczniów  ozdób wielkanocnych.

Podczas Spotkania wszystkie Panie otrzymały tulipany, które wręczyła Pani Poseł Bernadeta Krynicka i Pan Poseł Mieczysław Baszko oraz róże wręczane przez Pana Wójta Sylwestra Jaworowskiego, Pana Dyrektora Henryka Rakoczego, Panów Piotr Dębek i Kamila Sierzputowskiego ze Stowarzyszenie „mojaWieś”.

Liczymy, że taka forma wspólnych obchodów Dnia Kobiet, będzie kolejnym wydarzeniem kierowanym do wszystkich mieszkańców które zagości na stałe w kalendarzu wydarzeń obchodzonych w Naszej gminie.

image_printDrukuj

Komentowanie jest wyłączone.