Dzień Dziecka na poligonie GROM

Z okazji Dnia Dziecka nasi uczniowie uczestniczyli w festynie na terenie poligonu GROM GROUP w Czerwonym Borze. Czekało tam na nich wiele atrakcji, m.in. gry, zabawy i konkursy z nagrodami, pokazy GROM GROUP, wojska, policji, służby więziennej i strażaków. Piknik wystartował o 12:00, a zakończył się około godziny 16.

Przy wejściu otrzymaliśmy karty z miejscami na pieczątki. Aby je zdobyć, trzeba było wziąć udział w konkursach sprawnościowych, odpowiadać na pytania policjantów, dotyczące bezpieczeństwa na drodze oraz ratowników na temat udzielania pierwszej pomocy, strzelać na strzelnicy z prawdziwych karabinów, odgadywać nazwy zwierząt leśnych czy rozwiązać krzyżówkę. Po zapełnieniu karty można było wybrać sobie nagrodę.

Ogromne zainteresowanie wzbudziły pokazy GROM GROUP, funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, Zakładu Karnego w Czerwonym Borze, Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP Zambrów przy współudziale OSP Zbrzeźnica oraz Grupy Ratowniczej Nadzieja czy żołnierzy Obrony Terytorialnej z 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Obejrzeliśmy m.in. zatrzymanie podejrzanego przy użyciu wozów służbowych oraz wykorzystanie psów służbowych do obezwładniania podejrzanych. Ponadto była możliwość zdania egzaminu na kartę rowerową czy degustacji wojskowej grochówki.

W imprezie mogliśmy wziąć udział dzięki Urzędowi Gminy w Kołakach Kościelnych, który był jej współorganizatorem.  Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Hanna Brzozowska, Dorota Milewska i Barbara Wojtkowska.

Zdjęcia z tego dnia znajdują się na: https://zskolaki.superszkolna.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/330228/dzien_dziecka_na_poligonie_grom

image_printDrukuj

Komentowanie jest wyłączone.