„Cyfrowy Senior” w Kołakach Kościelnych

Gmina Kołaki Kościelne oraz NOT w Łomży realizują bezpłatny kurs obsługi komputera kierowany do mieszkańców pn. „Cyfrowy Senior”. Spotkania realizowane są dwa razy w tygodniu a prowadzi je wykwalifikowany instruktor Pan Radosław Cichocki. Spotkania obejmują teorię, praktykę oraz działania animacyjne. Po za samym kursem przewidziano wiele dodatkowych atrakcji. Samo szkolenie to przede wszystkim zagadnienia praktycznego wykorzystania komputera i Internetu w codziennym życiu. Dodatkowo każde szkolenie kończy kawą i herbatą oraz słodkim poczęstunkiem.

Program kierowany jest głównie do osób w wieku powyżej 65 lat i ma pomóc im w zdobyciu dodatkowych kompetencji w zakresie obsługi komputera i korzystania z Internetu.

Zajęcia odbywają się w budynku Świetlicy Wiejskiej w Kołakach Kościelnych. Program szkolenia obejmuje min. obsługę poczty elektronicznej, umiejętności poruszania się po Internecie, korzystania z Facebook’a , YouTub’a oraz e-usług w administracji i w bankowości. Kurs odbywa się w formie 15 spotkań po 4 godziny szkoleń oraz 3 spotkań po 4 godziny animacji.

Osoby chcące wziąć udział w projekcie „Cyfrowy Senior” mogą uzyskać informacje pod numerem telefonu 86 270 30 26 wew. 24.

Cyfrowy Senior

image_printDrukuj

Komentowanie jest wyłączone.