Społeczność szkolna uczciła Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej przypadający w październiku jest idealną okazją aby podziękować dyrektorom, nauczycielom oraz pracownikom administracyjnym i gospodarczym za trud włożony w swoją pracę. Jak powiedział Stanisław Staszic ” Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu – dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada”.

Z tej okazji 11 października w Szkole Podstawowej im. Abp. Romualda Jałbrzykowskiego w Kołakach Kościelnych zorganizowana została uroczystość upamiętniająca powstanie Komisji Edukacji Narodowej.

Na wstępie Dyrektor Szkoły – Henryk Rakoczy powitał przybyłych gości, wśród których byli również nauczyciele emeryci. W swoim przemówieniu zwrócił uwagę na to jak ważne jest wspólne zaangażowanie w integrację społeczności szkolnej.

Podczas uroczystości wręczone zostały wyróżnienia nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi, którzy w sposób szczególny wykazali się zaangażowaniem w działalność edukacyjną szkoły.

Następnie głos zabrał Wójt Gminy Kołaki Kościelne – Sylwester Jaworowski, który w imieniu własnym oraz władz samorządowych i pracowników Urzędu Gminy złożył najserdeczniejsze życzenia.

„Z całego serca życzę sukcesów w misji edukacyjnej i wychowawczej, pasji oraz niegasnącego entuzjazmu w pracy na rzecz kształcenia i duchowego rozwoju kolejnych pokoleń Polaków.

W codziennej pracy z młodzieżą niech umacniają Was słowa amerykańskiego pisarza Marka Twaina: „Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać”. – powiedział do zebranych Sylwester Jaworowski

Część artystyczną na zakończenie przygotowali uczniowie szkoły. Każdy z pedagogów otrzymał również od młodzieży szkolnej symboliczną różę, jako dowód uznania i szacunku.

image_printDrukuj

Komentowanie jest wyłączone.