Samorządowcy z powiatu zambrowskiego na konferencji z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy

W dniu 9 stycznia 2020 r.  w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu obyła się konferencja organizowana przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przy współudziale Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa pt.:”Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich”. W spotkaniu wzięli udział samorządowcy z powiatu zambrowskiego – Senator RP Marek Adam Komorowski, Wójt Gminy Kołaki Kościelne Sylwester Jaworowski, Wójt Gminy Zambrów Jarosław Kos, Wójt Gminy Szumowo Jarosław Cukierman oraz Zastępca Wójta Gminy Rutki Paweł Dębnicki.

Prezydent RP Andrzej Duda otwierając konferencję mówił o tym, iż „Polska powinna być rozwijana równomiernie, a do tego fundusze i różne możliwości rozwojowe muszą być rozdysponowywane w sposób sprawiedliwy i umiejętny”. Prezydent podkreślił również, iż kwestia rozwoju obszarów wiejskich jest równoznaczna z perspektywą rozwoju dla mieszkańców.

Podczas spotkania przedstawiciele ministerstw zaprezentowali programy oddziałujące na obszary wiejskie i ich mieszkańców.

Jak informowała Minister Halina Szymańska, szefowa Kancelarii Prezydenta propozycje poszczególnych ministerstw dla obszarów wiejskich dotyczą różnych dziedzin m.in. zdrowia, szkolnictwa, pomocy społecznej i inicjatyw kulturalnych.

Uczestniczący w konferencji Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski podkreślił ,iż: ”Ludzie zasługują na szacunek, na godność, na opiekę ze strony państwa, na racjonalne wsparcie niezależnie od tego, gdzie żyją, niezależnie od tego, czy są mieszkańcami wielkich miast, czy mniejszych miejscowości.”

Dzięki udziałowi w konferencji samorządowcy z powiatu zambrowskiego mogli zapoznać się z przykładami dobrych praktyk samorządowych a także wymienić się doświadczeniami dotyczącymi aktywizacji lokalnych społeczności.

image_printDrukuj

Komentowanie jest wyłączone.