Kołaki Kościelne zapraszają rowerzystów na wspólne wyjazdy

,,Poznajemy Gminę  i Parafię Kołaki Kościelne” to hasło przewodnie rajdów rowerowych organizowanych wspólnie przez klub rowerowy RH+, Urząd Gminy i Parafię w Kołakach Kościelnych w 2020 roku.

Głównym celem organizowanych imprez jest poznanie walorów turystycznych i krajoznawczych terenu Gminy Kołaki Kościelne, gdyż nie tylko dzieci i młodzież, ale także dorośli często nie znają najbliższej okolicy. Najwięcej ciekawych miejsc można zaobserwować właśnie z pozycji siodełka rowerowego. Ponadto chcemy promować zdrowy i aktywny wypoczynek bez nałogów oraz integrować lokalną społeczność. W tym celu planujemy zorganizować trzy rajdy krótkodystansowe po terenie Gminy.

Pierwszy odbyłby się już 1 maja i przebiegałby przez południową  część gminy. Wyruszymy z Kołak przez Czachy do ronda, a następnie równolegle do trasy nr 8 dojedziemy do Wiśniewa i przez Ćwikły Krajewo, Ćwikły Rupie, Łętowo Dąb, Głodowo Dąb, Czarnowo Dąb, Wróble Arciszewo, Wierzbowo, Rębiszewo Zegadły, Szczodruchy, Czosaki Dąb, Sanie Dąb wrócimy do Kołak. Łącznie pokonamy dystans 22 km i zwiedzimy 13 miejscowości.

Drugi wyjazd obejmujący północne tereny gminy i najbardziej wysunięte na północ obszary parafii, które już nie należą do Gminy Kołaki planowany jest na 14 czerwca. Po  wyjechaniu z Kołak  przejedziemy przez Podłatki Małe i Duże, Łubnice Krusze i Krusze Łubnice, Zanie, Gosie Małe i Duże, Mieczki, Wybrany, Kołomyję, Kołomyjkę, Cholewy, Wiśniówek Wertyce, Kossaki Borowe, Czachy Kołaki i wrócimy do Kołak Kościelnych.  16 miejscowości i niecałe 30 km.

Trzeci wyjazd planowany jest na 15 sierpnia i ma upamiętnić bitwy z Sowietami w 1920r. Na ternie Gminy Kołaki Kościelne znajduje się cztery groby żołnierzy poległych w 1920r. Są one w miejscowości  Kołaki Kościelne, Czarnowo Undy, Sanie Dąb i Wróble Arciszewo. To właśnie w rocznicę Bitwy Warszawskiej chcemy oddać hołd Bohaterom i zapalić znicz w czasie rajdu rowerowego.  Łączny dystans w tym dniu to 20 km.

Organizatorzy planują także dłuższy wyjazd, do Zuzeli – miejsca urodzenia kardynała Wyszyńskiego. Dystans w jedną stronę to ok. 50 km. Mniej zaawansowani rowerzyści będą mogli wrócić samochodami a rowery przywiezie samochód gminny. Rowerzyści bardziej zaprawieni mogą pokonać na kołach drogę w obie strony, tj ok 100 km. Ten wyjazd wymaga jeszcze uzgodnień, dlatego data podana zostanie w terminie późniejszym. Najprawdopodobniej będzie to 12 czerwca – piątek po Bożym Ciele.

Dla najbardziej zaawansowanych jest propozycja dwudniowego wyjazdu do Supraśla przez kładkę w Waniewie i Białystok a w drodze powrotnej Święta Woda. Dystans w jedną stronę to ok. 100 km. Wyjazd ten odbyłby się na pożegnanie wakacji, tj 29-30 sierpnia. Ten rajd wiąże się z koniecznością zamówienia noclegu w kwocie ok 60 zł. Zapisy do 15 sierpnia.

Harmonogram rajdów „Poznajemy Gminę i Parafię w Kołaki Kościelne”

  • 1 maja – dystans: 22 km, 13 miejscowości
  • 14 czerwca – dystans: niecałe 30 km, 16 miejscowości 
  • 15 sierpnia – dystans: 20 km, 4 miejscowości
  • prawdopodobnie 12 czerwca – miejsce docelowe: Zuzela – dystans: ok. 100 km
  • 29-30 sierpnia – dwudniowy wyjazd do Supraśla – dystans: ok. 200 km
image_printDrukuj

Komentowanie jest wyłączone.