Rząd wprowadza kolejne ograniczenia – walka z koronawirusem trwa

W czasie konferencji Premiera Mateusza Morawieckiego poinformowano o kolejnych obostrzeniach, które pozwolą na walkę z rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa.

Premier Mateusz Morawiecki wyraził nadzieję, że wprowadzone nowych ograniczeń pozwoli na wyhamowanie przyrostu nowych zachorowań oraz przygotowania kolejnych miejsc w szpitalach dla systematycznie pojawiających się chorych.

W związku z obserwowanym wzrostem liczby osób z potwierdzeniem zakażeniem koronawirusa wprowadzono ograniczenia w przemieszczaniu się. W komunikacji miejskiej będzie można korzystać jedynie z połowy miejsc siedzących – można będzie zajmować co drugie miejsce.

Ograniczone zostaną ograniczenia w zakresie zgromadzeń. Wyjątkiem są wydarzenia, w których uczestniczą wyłącznie członkowie rodziny. Obowiązują też ograniczenia dotychczasowe dla kin, pubów i innych lokali rozrywkowych. Minister zdrowia zaapelował o nie gromadzenie się w parkach czy placach zabaw. Należy pozostać w domach. Zakaz spotkań więcej niż dwóch osób jednocześnie nie dotyczy rodzin – nie mogą się one jednak spotykać z innymi.

Należy też zapewnić dezynfekcję miejsc klamek, bankomatów, przycisków w windach.

Minister Łukasz Szumowski poinformował, że ograniczenie kontaktów międzyludzkich jest najlepszym sposobem. Obowiązywać będzie zakaz wychodzenia z domu poza wyjściem do pracy, najbliższego sklepu i wyjściem z psem.

Ograniczenie dla Mszy św. będzie wynosiło maksymalnie 5 osób nie włączając w to osób prowadzących liturgię. W zakresie zakładów pracy musi być zachowana odległość 2 metrów od osób pracujących – w innym przypadku praca taka nie może być wykonywana.

Ograniczenie zostały wprowadzone od dziś do 11 kwietnia br.

Źródło : zambrowiacy.pl

image_printDrukuj

Komentowanie jest wyłączone.