Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego w Gminie Kołaki Kościelne

„Musicie być silni miłością, która wszystko znosi, wszystkiemu wierzy,

wszystko przetrzyma, tą miłością, która nigdy nie zawiedzie”


św. Jan Paweł II

W dniu 19 września 2020 r. obchodzony był w naszej gminie Jubileusz Złotych Godów. Jest to niezwykłe święto, które obchodzi się po 50-ciu latach wspólnego pożycia małżeńskiego.

Jubileuszowa uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościelne pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kołakach Kościelnych, którą odprawił ks. Henryk Dąbrowski w intencji Szanowych Jubilatów. Następnie jubilaci podając sobie ręce, odnowili uroczyście przyrzeczenia małżeńskie.

W uroczystości oprócz szanownych jubilatów udział wzięli m.in. Senator RP Marek Adam Komorowski, Wójt Gminy Kołaki Kościelne Sylwester Jaworowski, Przewodnicząca Rady Gminy Anna Kulesza, Henryk Dąbrowski Proboszcz Parafii WNMP W Kołakach Kościelnych, Robert Mieczkowski Wikariusz Parafii WNMP W Kołakach Kościelnych, Henryk Rakoczy Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kołakach Kościelnych, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Urszula Konarzewska oraz Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Kołakach Kościelnych Dorota Bogdańska.

Dalsza część tej podniosłej uroczystości odbyła się w Świetlicy Wiejskiej w Kołakach Kościelnych. Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego był okazją do uhonorowania par z terenu Gminy Kołaki Kościelne Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Kołaki Kościelne Sylwester Jaworowski, który skierował słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie – piękny przykład dla młodego pokolenia.

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali Państwo:

Janina i Inocenty Zalewscy

Lucyna i Józef Gosk

Czesława i Marian Kotowscy

Marianna i Witold Kotowscy

Janina i Zenon Szeligowscy

Jadwiga i Ryszard Żabińscy

Podczas uroczystości Wójt Gminy Kołaki Kościelne Sylwester Jaworowski odczytał list okolicznościowy Posła Rzeczypospolitej Polskiej Jarosława Zielińskiego z okazji jubileuszu Długoletniego Pożycia Małżeńskiego.

Dzisiejsza uroczystość, której jesteście bohaterami dowodzi, że dochowaliście złożonej sobie wzajemnie i Panu Bogu przed laty przysięgi małżeńskiej, mimo wielu trudności i przeszkód, które na pewno pojawiały się na Waszej drodze obok radości i szczęśliwych chwil. W tym miejscu przychodzą na myśl słowa Św. Pawła z „Hymnu o miłości”: „Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego.” Państwa życie dowodzi, że mądrość zawarta w przywołanym fragmencie „Hymnu o miłości” znalazła w Waszym przypadku pełne potwierdzenie

Oprócz medali zostały także wręczone pamiątkowe listy gratulacyjne i kwiaty, wzniesiono także toast za zdrowie Jubilatów i odśpiewano gromkie „sto lat”. Wspólnie z Jubilatami świętowali ich najbliżsi, którzy przybyli na uroczystość.

Dostojnym Jubilatom życzymy kolejnych wspólnych lat spędzonych w zdrowiu, zgodzie i szczęściu, wielu cudownych wspomnień i kolejnych jubileuszy.

image_printDrukuj

Komentowanie jest wyłączone.