Informacja dotycząca terminu i zasad odbioru folii rolniczej i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej

Urząd Gminy Kołaki Kościelne informuje, że rozpoczyna się realizacja zadania pn.: „Odbiór folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej z terenu Gminy Kołaki Kościelne”. Rolnicy, którzy złożyli wniosek o odbiór folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag, będą mogli oddać ww. odpady. Odpady będą musiały być przekazywane w sposób selektywny tj. folia biała oddzielnie, folia czarna i czarno biała oddzielnie, siatka oddzielnie, sznurek oddzielnie, opakowania po nawozach oddzielnie i opakowania typu Big Bag oddzielnie. Odpady nie mogą być w sposób znaczny zanieczyszczone ziemią, obornikiem, kiszonką itd. Obowiązuje też bezwzględny zakaz pakowania do ww. odpadów rolniczych innego rodzaju odpadów tj. odpadów komunalnych, odpadów organicznych itd. W przypadku, gdy rolnik nie zastosuje się do powyższych zasad, odpady nie zostaną od niego odebrane.

Firma odbierająca odpady dodatkowo bezpłatnie odbierze opakowania po olejach, z wyjątkiem opakowań po środkach ochrony roślin.

Poniżej zamieszczamy harmonogram odbioru folii rolniczej i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej. Harmonogram przedstawia daty odbioru, miejscowości oraz jaki konkretnie rodzaj odpadu będzie w danym dniu odbierany.

image_printDrukuj

Komentowanie jest wyłączone.