W najbliższą niedzielę w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kołakach Kościelnych odbędzie się uroczyste poświęcenie organów.
To wyjątkowe wydarzenie będzie ważnym momentem dla całej wspólnoty parafialnej oraz mieszkańców gminy Kołaki Kościelne.

Po każdej Mszy Świętej zaplanowana jest prezentacja brzmienia organów, podczas której będzie można usłyszeć ich możliwości muzyczne oraz efekt przeprowadzonego remontu.

Realizacja zadania była możliwa dzięki dofinansowaniu w wysokości 587 632,50 zł.  Całkowita wartość zadania: 599 625,00 zł. Wkład własny Gminy: 11 992,50 zł

Odnowione organy będą nie tylko służyć liturgii, ale także staną się ważnym elementem życia kulturalnego naszej gminy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości do udziału w tym uroczystym wydarzeniu i wspólnego przeżywania piękna muzyki organowej.

 

IMG 2203

IMG 2205