Z przyjemnością informujemy o rozstrzygnięciu konkursu plastycznego pn. „Wspólne spędzanie czasu więzi buduje, przemoc niweluje”.
Celem konkursu było zwiększenie świadomości w zakresie wiedzy o przemocy, obejmujące wszelkie odmiany złego traktowania, kształtowanie postaw wolnych od agresji w relacjach rówieśniczych i rodzinnych, rozwijanie kreatywności i wyobraźni plastycznej uczniów, wskazywanie dzieciom i młodzieży, że wspólne spędzanie czasu wzmacnia więzi i zapobiega przemocy.
Do konkursu wpłynęły 44 prace, które spełniły wszystkie wymogi formalne określone w regulaminie. Uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością, pomysłowością i wrażliwością na poruszaną tematykę. Dostarczone prace prezentowały wysoki poziom artystyczny i w interesujący sposób ukazywały znaczenie bliskich relacji oraz wspólnego spędzania czasu w rodzinie.
Komisja konkursowa dokonała oceny prac, biorąc pod uwagę zgodność z tematyką konkursu, samodzielność wykonania, estetykę oraz walory artystyczne, wyłaniając zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych:
I Kategoria wiekowa – przedszkole i klasa „0” (wpłynęło 14 prac):
I miejsce: Gloria Kołakowska – przedszkole
II miejsce: Marcelina Skorowska – przedszkole
III miejsce: Mikołaj Wróblewski – kl. O
Wyróżnienie: Natalia Gosk – kl. O
II Kategoria – uczniowie SP klas I – III (wpłynęło 13 prac):
I miejsce: Gabriela Strzeszewska – kl. I
ex aequo: Lidia Gronostajska – kl. III
II miejsce: Laura Krzewska – kl. I
ex aequo: Helena Łubnicka – kl. III
III miejsce: Zofia Dołęgowska – kl. III
Wyróżnienie: Anna Kossakowska – kl. III
III Kategoria – uczniowie SP klas IV – VIII (wpłynęło 17 prac):
I miejsce: Amelia Piechocińska – kl. IV
II miejsce: Natalia Krajewska – kl. V
III miejsce: Dominika Dąbrowska – Kl. VI
wyróżnienie Zofia Wierciszewska – kl. V
Serdecznie gratulujemy laureatom i wyróżnionym uczestnikom, a wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie dziękujemy za zaangażowanie oraz podzielenie się swoją twórczością. Mamy nadzieję, że udział w konkursie był okazją do refleksji nad rolą rodziny, wzajemnego szacunku i budowania relacji opartych na bezpieczeństwie oraz zaufaniu.
Dziękujemy również rodzicom i nauczycielom za wsparcie uczestników oraz zachęcamy do udziału w kolejnych przedsięwzięciach organizowanych przez naszą instytucję.

