Z przyjemnością informujemy o rozstrzygnięciu konkursu plastycznego pn. „Wspólne spędzanie czasu więzi buduje, przemoc niweluje”.

Celem konkursu było zwiększenie świadomości w zakresie wiedzy o przemocy, obejmujące wszelkie odmiany złego traktowania, kształtowanie postaw wolnych od agresji w relacjach rówieśniczych i rodzinnych, rozwijanie kreatywności i wyobraźni plastycznej uczniów, wskazywanie dzieciom i młodzieży, że wspólne spędzanie czasu wzmacnia więzi  i zapobiega przemocy.

Do konkursu wpłynęły 44 prace, które spełniły wszystkie wymogi formalne określone w regulaminie. Uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością, pomysłowością i wrażliwością na poruszaną tematykę. Dostarczone prace prezentowały wysoki poziom artystyczny i w interesujący sposób ukazywały znaczenie bliskich relacji oraz wspólnego spędzania czasu w rodzinie.

Komisja konkursowa dokonała oceny prac, biorąc pod uwagę zgodność z tematyką konkursu, samodzielność wykonania, estetykę oraz walory artystyczne, wyłaniając zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych:

I Kategoria wiekowa – przedszkole i klasa „0” (wpłynęło 14 prac):

I miejsce: Gloria Kołakowska – przedszkole

II miejsce: Marcelina Skorowska – przedszkole

III miejsce: Mikołaj Wróblewski – kl. O

Wyróżnienie: Natalia Gosk – kl. O

II Kategoria – uczniowie SP  klas I – III (wpłynęło 13 prac):

I   miejsce: Gabriela Strzeszewska – kl. I

 ex aequo:   Lidia Gronostajska – kl. III

II  miejsce: Laura Krzewska – kl. I

ex aequo:  Helena Łubnicka – kl. III

III miejsce: Zofia Dołęgowska – kl. III

Wyróżnienie: Anna Kossakowska  – kl. III

III Kategoria – uczniowie SP klas IV – VIII (wpłynęło 17 prac):

I miejsce: Amelia Piechocińska – kl. IV

II  miejsce: Natalia Krajewska – kl. V

III miejsce: Dominika Dąbrowska – Kl. VI

wyróżnienie Zofia Wierciszewska – kl. V

Serdecznie gratulujemy laureatom i wyróżnionym uczestnikom, a wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie dziękujemy za zaangażowanie oraz podzielenie się swoją twórczością. Mamy nadzieję, że udział w konkursie był okazją do refleksji nad rolą rodziny, wzajemnego szacunku i budowania relacji opartych na bezpieczeństwie oraz zaufaniu.

Dziękujemy również rodzicom i nauczycielom za wsparcie uczestników oraz zachęcamy do udziału w kolejnych przedsięwzięciach organizowanych przez naszą instytucję.