Urząd Gminy Kołaki Kościelne

Urząd Gminy Kołaki Kościelne zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i  aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://www.kolaki.pl

Data publikacji strony internetowej: 2016-01-19

Ostatnia aktualizacja strony: 2021-02-04

Data ostatniej aktualizacji deklaracji: 2024-03-19

Status pod względem zgodności

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych

Elementy zapewniające dostępność cyfrową strony internetowej:

  • Użytkownicy korzystający wyłącznie z klawiatury mogą swobodnie poruszać się po serwisie za pomocą klawisza Tab.
  • Zadbano o odpowiedni kontrast tekstu do tła. Dzięki temu materiały osadzone na stronie są czytelne także dla osób słabiej widzących.
  • Czcionka jest skalowalna
  • Linki – także te prowadzące do serwisów zewnętrznych – otwierają się w tym samym oknie.
  • Nowe publikacje będą dostosowywane do wymagań Ustawy.

Deklarację sporządzoną metodą samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe.

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt: Krzysztof Pęski adres e-mail sekretariat@kolaki.pl Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu: 86 270 30 26. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Żądanie powinno zawierać:

  1. dane osoby zgłaszającej żądanie,
  2. wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz
  3. sposób kontaktu.

Dostępność architektoniczna

Budynek Urzędu Gminy Kołaki Kościelne nie jest wyposażony w podjazd dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Budynek nie jest wyposażony w podjazd dla wózków inwalidzkich.

Budynek nie posiada systemu głośnikowego naprowadzającego osoby niewidome i słabowidzące. Wejście nie jest zabezpieczone bramkami.

W budynku nie ma windy.

Budynek nie posiada toalety dla osób niepełnosprawnych.

Przed budynkiem wyodrębniono miejsce parkingowe oraz ławkę dla osób niepełnosprawnych. Istnieje możliwość wejścia z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku nie ma pętli indukcyjnych.

W budynku na drzwiach wejściowych poszczególnych pomieszczeń zastosowano oznaczenia w alfabecie brajla wraz z systemem NFC dla osób niewidomych i słabowidzących. Na każdym piętrze budynku umieszczono zegary z kalendarzem z powiększonym i kontrastowym wyświetlaczem  dla osób słabowidzących.

Zapewnienie komunikacji z Urzędem na wniosek osoby ze szczególnymi potrzebami odbywa się poprzez bezpośredni kontakt z pracownikiem Urzędu w pomieszczeniu zlokalizowanym przy wejściu do budynku. W strefie wejścia zastosowano elektroniczny przywoływacz za pomocą którego można wezwać pracownika urzędu. Link do strony Rzecznika Praw Obywatelskich – https://www.rpo.gov.pl/

Komentowanie jest wyłączone.